AJATIN® PROFARMA tinktura + AJATIN® PROFARMA tinktura s mechanickým rozprašovačem

Ajatin ve formě tinktury je vysoce účinný dezinfekční přípravek. Široké antimikrobiální použití zajišťuje účinná látka, jednoprocentní vodný roztok kvartérní amoniové soli. Ajatin tinktura má velký rozsah účinku na množící se formy mikroorganismů tj. bakterie, plísně i kvasinky, lipofilní (obalené) viry. Oproti jiným dezinfekčním přípravkům po otevření neztrácí antimikrobiální účinnost, může se používat při poruchách činnosti štítné žlázy i při poruchách funkce ledvin. V Ajatinu obsažená účinná látka se používá v očních přípravcích i v přípravcích určených na sliznici.Plně prosáklým tampónem otřít pokožku určenou pro vpich nebo chirurgický zákrok. Nechat působit do zaschnutí.

Mechanický rozprašovač se stlačí přiměřenou silou a rychlostí, čímž se vytvoří postřik, bez použití freonu. Vzhledem k malé dávce určené jedním stiskem rozprašovače může být postřik opakován. Nechat působit do zaschnutí.

Přípravek je nejrozšířenějším dezinfekčním přípravkem v autolékárničkách a neměl by chybět ani v žádné domácí lékárničce.

Indikace

Nejčastější běžná použití:

  1. Ošetření drobných poranění kůže, odřenin, drobných řezných ran
  2. Ošetření oparů
  3. Dezinfekce pokožky před vpichem, operacemi, tetováním, piercingem, vyjmutím třísky atd.
  4. Ošetření po odstranění přisátého klíštěte, ošetření po bodnutí hmyzem
  5. K dezinfekci rukou (častěji se používá speciální přípravek Ajatin Akut 1% )
  6. Dezinfekční přípravek má i detergentní účinek (vhodný k odstranění nečistot)

AJATIN ® Akut

Pro dezinfekci rukou, kůže před vpichem nebo drobným chirurgickým zákrokem.

AJATIN AKUT sprej je kapesní přípravek určený pro akutní dezinfekci rukou, ploch nebo předmětů, které by mohly být kontaminovány patogenními organismy a které by mohly způsobit infekční onemocnění.