AJATIN AKUT 1% spray + AJATIN® PLUS 1% roztok
+ AJATIN ALKOHOL 75%

Nový biocidní přípravek AJATIN Alkohol 75% – přípravek pro okamžitou likvidaci patogenů na rukou včetně koronaviru (dle doporučení WHO). Obsahuje dvě účinné látky. Isopropylalkohol 75% pro okamžitou likvidaci patogenů a BKC (benzalkonium chlorid) pro dlouhodobější ochranu před opětovným osídlením patogeny.

AJATIN Akut 1% a AJATIN ALKOHOL 75%  jsou určené k okamžitému použití pro rychlou dezinfekci rukou a pokožky nebo jiných předmětů.

Oproti jiným dezinfekčním přípravkům mají i detergentní účinek (vhodný k odstranění nečistot, mycí účinky).

AJATIN Akut 1% sprej a AJATIN Alkohol 75% nastříkejte na ruce a důkladně rozetřete na všechny místa ruky. Nechte působit minimálně 2 minuty nebo do zaschnutí.

AJATIN PLUS 1% nasříkejte na ruce nebo do něj ruce ponořte. Poté nechte působit do zaschnutí nebo alespoň 10 minut.

Indikace

Přípravek je určen k dezinfekci nejen povrchu pokožky (ruce), ale i k plošné dezinfekci povrchů a předmětů. Je účinný proti bakteriím, kvasinkám, plísním, nižším houbám, řasám a některým virům. Nebarví, nezapáchá a neuvolňuje nebezpečné plyny. Je nehořlavý.

Způsob použití

Přípravek je určen pouze pro vnější použití! Výhodou je velmi nízká toxicita, neproniká pokožkou ani sliznicemi.

Nevhodná je kombinace Ajatinu se silně oxidujícími látkami (např.peroxid vodíku) a alkáliemi (mýdlo), které ruší dezinfekční účinek. Do přípravku proto tyto látky nepřimíchávejte.

Při náhodném požití přípravku je třeba vypít větší množství vody (2-3 litry). Doporučujeme navštívit lékaře.