DEZINFEKCE OBUVI A PÉČE O CHODIDLA

Správnou péčí o nohy předcházíme vzniku zdravotních komplikací, například plísním, zánětům nehtového lůžka či nehtového valu, granulaci tkáně apod. Onemocnění se mohou vyskytnout v kterékoliv roční době. Zapocení a vznik vlhkosti spolu s teplotou okolo 30°C jsou idealními podmínkami pro přemnožení patogenů jakými jsou viry, bakterie, houby nebo spory.

Pot a zápach

Zvýšená potivost nohou doprovázená zápachem je signálem nedostatečné péče o nohy a obuv. Pokud nezahájíme intenzivní péči, může dojít k projevům plísňového onemocnění. Nejčastěji se příznaky projeví mezi čtvrtým a pátým prstem. Kůže svědí, později vzniká zánět spojený s bolestí. Velmi úporná, těžko léčitelná jsou plísňová onemocnění nehtů a nehtového lůžka. Začněte s léčbou ihned! Zanedbaná plíseň se velmi těžko léčí, později obvykle nezabírají přípravky lokální (masti, roztoky) a musí se dlouhodobě užívat protiplísňové léky (antimykotika). Plíseň není pouze onemocnění nohou, může se objevit kdekoliv. Na rukou, v tříslech, ve vlasech.

Intenzivní péče

– důkladná osobní hygiena, nohy si myjeme každý den, pečlivě osušíme zvláště mezi prsty
– pravidelná obměna ponožek (minimálně každý den), případně obměna obuvi
– používání dezinfekčních přípravků a deodorantů
– obuv vyrobená z prodyšných materiálů, suchá

Prevence

Plísně se velmi snadno přenáší. Místem nákazy bývají sprchy, bazény a půjčovny obuvi (lyžařské boty, brusle, bowlingová obuv). Po návštěvě hygienických zařízení se zvýšeným pohybem jiných osob ošetříme nohy dezinfekčním prostředkem AJATIN® Akut sprej 1% případně AJATIN® PROFARMA roztok. Přípravek AJATIN® Akut 1% sprej a přípravek AJATIN® ProShoes  můžete použít k dezinfekci půjčované obuvi. Je nedráždivý, vysoce účinný, a proto může být dlouhodobě a bez rizika používán. Není agresivní, takže nenarušuje soudržnost obuvi ani ji jinak neznehodnocuje (blednutí barev, měknutí).

Dezinfekční přípravky na prevenci a léčbu chodidel

AJATIN® Akut sprej 1%
je kapesní přípravek určený pro akutní dezinfekci rukou, nohou, ploch nebo předmětů, které by mohly být kontaminovány patogenními organismy a které by mohly způsobit infekční onemocnění. Přípravek nastříkáme na dezinfikované místo a necháme působit.

AJATIN® PROFARMA tinktura
je léčivý přípravek pro dezinfekci drobných poranění. Je vhodný i pro léčbu plísňových onemocnění i pro preventivní dezinfekci. Přípravek nastříkáme několikrát denně na postižená místa a necháme působit.

Přípravky na dezinfekci obuvi

Instrukce pro použití: Přípravek aplikujte do obuvi. Ponechte zaschnout. Výrobky nepoškozují obuv.

Dostupné i v 5 L kanystrech pro doplňování.