Společnost PROFARMA-PRODUKT, s.r.o. , sídlící v Jablonci nad Nisou, vznikla 5.června 1995 jako výrobní společnost zabývající se výrobou farmaceutických surovin, tzv. galenik.Významným krokem v rozvoji společnosti bylo zaregistrování léčivého dezinfekčního přípravku AJATIN ® Profarma tinktura

Společnost se postupem let a vývojem poptávky diverzifikovala na více sekcí výroby. Z výroby léčiv se nově oddělila sekce výroby biocidních přípravků vyrábějící přípravky řady AJATIN PLUS, který disponuje podobným spektrem účinnosti a byl ponechán nekolorovaný a neparfemovaný, aby nezanechával skvrny na dezinfikovaných předmětech. Tento přípravek je dodáván v koncentrované 10% formě pro ředění  i  ve formě k přímému použití (1%). Dalším krokem bylo rozšíření portfolia této rodiny o biocidy AJATIN PLUS EXTRA, AJATIN Akut a AJATIN ALKOHOL.

Dalším postupným krokem v rozvoji firmy bylo zahájení výroby doplňků stravy. Společnost začala úzce spolupracovat s významnými  společnostmi (Barny´s, Apotex, Teva, Obra, Uncaria, PharmaAgency, atd.)  pro které vyrábí nebo výráběla tekuté produkty s obsahem aloe, brusinek, arthroprotektivních složek  a jiných přírodních extraktů. Později k tekutým formám přibyly i formy pevné (kapsle, prachy). Společnost nabízí kompletní servis od vytvoření receptury až po finální kompletaci a expedici do distribuce. Společnost je také vybavena zařízením, které je schopné kompletně zabezpečit výrobu kosmetických výrobků, jako jsou gely, emulze, krémy.

V současné době má společnost ve svém výrobním portfoliu téměř 100 přípravků u kterých se podílela na jejich vzniku a realizaci.

V posledních  letech se firma také zabývá vývojem dezinfekčních prostředků nové generace, které vykazují vysokou účinnost proti širokému spektru mikroorganismů, ale jsou zároveň bezpečné a netoxické při jejich použití. V roce 2012 společnost zavedla systém řízení kvality ISO 13458 pro výrobu nesterilních tekutých zdravotnických prostředků.

Společnost se dále zabývá obchodní činností. Dlouhodobě spolupracuje s americkou firmou Tender Corporation, USA, pro kterou je výhradním dovozcem a distributorem přípravků AFTER BITE pro ČR. 

V roce 2017 jsme zahájili spolupráci se společnostmi DCW (Danish Clean Water) a Unichterm, kterým poskytujeme podporu na poli dezinfekce vody a její ochrany před šířením nebezpečné bakterie Legionely a vznikem biofilmu ve vodovodních systémech, na bázi ekologické „in situ“ výroby chlorových sloučenin bez zápachu a se 100% účinkem.

Firma disponuje vlastní certifikovanou analytickou a mikrobiologickou laboratoří. Společnost PROFARMA-PRODUKT s.r.o. je držitelem certifikátu Správné výrobní praxe v kontrole jakosti a to jak chemické/fyzikální tak mikrobiologické.

Nabízíme volné výrobní kapacity ve všech segmentech.