AJATIN Plus 10%

AJATIN PLUS 10 % koncentrovaný kapalný přípravek pro ředění nebo 1% kapalný přípravek přímo pro mytí a dezinfekci vemene před dojením

Přípravek je vhodný k omývání struků jednorázovými papírovými utěrkami, kdy je docíleno maximálního dezinfekčního účinku bez rizika případného přenosu mikrobních kontaminantů.

Účinné látky:

BKC 10% nebo 1%

Spektrum účinnosti:

baktericidní, fungicidní ( mikroskopické kvasinkovité a vláknité houby ), omezené virucidní (lipofilní viry)

Návod na použití:

Pro dezinfekci se 10% roztok ředí vodou o teplotě 20 – 25 °C na příslušnou koncentraci roztoku. Mytí a dezinfekce vemene se provádí otřením papírovou či látkovou utěrkou.

Použití v roztoku:

Účel použitíKoncentrace (v %)Dávkování na 10 l vody
Mytí a dezinfekce vemene před dojením0,20200 ml/ 10 l vody
Praní a dezinfekce látkových utěrek0,75750 ml/ 10 l vody
Dezinfekce strukových návleček0,75750 ml/ 10 l vody

Návod na použití:

Použití v roztoku:

• Papírové utěrky jsou připraveny k jednorázovému použití ihned po namočení do pracovního roztoku.

• Látkové utěrky se ponoří do pracovního roztoku a jsou připraveny k použití. Po každém použití doporučujeme látkové utěrky důkladně vyprat v 0,5 % roztoku AJATINU.

Praktický postup – omývání struků:

Připravte si dva kbelíky. Do jednoho namíchejte pracovní roztok AJATINU v koncentraci 0,15 % a vložte čisté utěrky. Do druhého připravte pracovní roztok stejného přípravku v koncentraci 0,5 %. Utěrky z prvního kbelíku použijte k očištění vemene. Použité látkové utěrky odkládejte do druhé kbelíku s vyšší koncentrací pracovního roztoku a nechte působit cca 10 minut.. Po ukončení omývání budete mít k dispozici vydezinfikované látkové utěrky připravené k dalšímu použití. Dezinfekci provádějte těsně před nasazením strukových návleček a po důkladném osušení struků.

Skladování:

Skladovat v původních obalech v suchých a čistých prostorách odděleně od potravin a pitné vody. Skladovací teplota je minimálně 15°C.

Obsah:

5 nebo 1 l PE kanystr/láhev